Korčuľovanie

Možnosti korčuľovania pre širokú verejnosť ponúkajú počas zimnej sezóny kryté zimné štadióny, verejné klziská i otvorené ľadové plochy. Veľa lyžiarskych stredísk má tiež vnútorné aj vonkajšie klziská. Silné mrazy dávajú ideálnu príležitosť na vznik prírodných plôch na korčuľovanie. Počas pravých zimných teplôt a pri bezpečnej hrúbke ľadu je možné korčuľovať sa na zamrznutej Palcmanskej Maši alebo po zamrznutej hladine rieky v kaňone Prielom Hornádu.
Najdlhšie klzisko našej krajiny
V prípade tuhšej zimy, keď hladina rieky Hornád súvisle zamrzne, sa Prielom Hornádu mení na najdlhšie klzisko našej krajiny. Pridajte sa ku stovkám návštevníkom, pre ktorých sa stal prechod Prielomom Hornádu na korčuliach nezabudnuteľným zážitkom.

V letnom období je prístupný iba kajakárom a v zime patrí k najvďačnejším lokalitám v Slovenskom raji.
Pre lyžiarov aj korčuliarov
Prenesieme sa do Telgártu. Areál je vhodný pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu, ale poteší vás i prírodné klzisko, na ktorom môžete vymeniť lyžiarky za korčule.

Ak sa sú aj vo vašej rodine tiež lyžiari a korčuliari a neviete sa zhodnúť, ideálnou možnosťou je lyžiarske a rekreačno-športové stredisko Mraznica v obci Hnilčík neďaleko mesta Spišská Nová Ves. Krytá ľadová plocha o veľkosti 30 x 15 metrov s požičovňou korčúľ je v tesnom susedstve Národného parku Slovenský raj.

Podobne bohaté vyžitie nájdete pri lyžiarskom stredisko Biele Vody v obci Mlynky. Aj tu s rodinou oceníte, že v blízkosti strediska je ľadová plocha na korčuľovanie.
Zamrznutá vodná nádrž s rybníkom
Azda najväčšou plochou, akú si môžete dopriať v okolí nášho Košického kraja, je tá v Dedinkách. Obrovská zamrznutá vodná nádrž Palcmanská Maša láka korčuliarov i ľudí na prechádzku. Krásne scenérie, majestátne stromy, vďaka ktorým sa nadýchnete voňavej atmosféry a široké klzisko vytvorené prírodou.

Zabávať sa na ľade pri hokeji môžete aj na zamrznutom rybníku v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Nevynechajte pri tom turisticky sprístupnenú Krásnohorskú jaskyňu v sprievode skúsených vodcov v kompletnom jaskyniarskom výstroji. Je unikátnym výtvorom prírody zapísaným v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Prehliadková trasa vedie ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, čo je gigantický stĺp vysoký 34 m - monumentálny výtvor prírody.
Umelé plochy
Ak zima pripomína skôr jar, namiesto zamrznutých rybníkov máte na výber umelé plochy. Keď sa vyberiete s tupými korčuľami na Gemer, zastaviť sa môžete na Zimnom štadióne Rožňava, kde vám ich počas verejného korčuľovania nabrúsia. Návštevu zimného Gemera spojte rovno s prehliadkou celoročne otvoreného kaštieľa Betliar a jeho prekrásneho anglického parku, kde objavíte umelo vytvorený Rímsky (ľadopád) vodopád.

Umelým ľadom teší každoročne na Zemplíne trebišovský a michalovský zimák, ďalej Gelnica, Spišská, Crow Aréna s Arénou Sršňov v Košiciach.

Ľadové klzisko dopĺňa komplexné športové vyžitie v areáli Poráč Parku na Spiši. Svojimi rozmermi je vhodné pre tréningy hokejistov i krasokorčuliarov, radosť prinesie i ubytovaným deťom a ich rodičom.

Nezabudnite si pozrieť stránku zimného štadióna vášho okresného mesta, pretože v zimnom období ponúkajú hodiny korčuľovania pre verejnosť takmer všetky „zimáky“ v našom kraji. Želáme vám veľa korčuliarskych zážitkov na prírodnom či umelom ľade!

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus