LYŽOVANIE

Milovníci zjazdoviek tešte sa. Už nemusíte čakať v dlhých radoch na vlek v preplnených lyžiarskych strediskách. Je tu Košický kraj a v ňom kopa neobjavených krásnych miest v objatí prírody, ktoré môžete zdolať na lyžiach. Možno vás inšpirujú nasledujúce tipy.
Jahodná
Lyžiarske stredisko Jahodná plní funkciu prímestského strediska pre metropolu Košického kraja. Je ideálne pre rodiny s deťmi. Ponúka 7 lyžiarskych vlekov s dĺžkou 120 až 600 metrov, dve stredne ťažké (červené) a jednu ľahkú (modrú) zjazdovú trať. Všetky zjazdové trate sú osvetlené pre večerné lyžovanie a vybavené technickým zasnežovaním. V prípade potreby môžete využiť ski servis, požičovňu, ale aj školu lyžovania.
Vyšná Slaná - Július
Neďaleko obce Dobšiná a v tesnej blízkosti chaty Radzim sa ukrýva stredisko Vyšná Slaná – Július. Nachádzajú sa tu 2 zjazdovky s dĺžkou 950 a 400 metrov a prevýšením 244 metrov. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky každého lyžiara.

Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli. Po západe slnka dostáva Július nový rozmer, s ktorým sa môžete zoznámiť počas večerného lyžovania.
Relax Center Plejsy
Lyžiarsky areál Relax Center Plejsy sa rozprestiera na severných svahoch Krompašského vrchu, je vzdialený 2 km od mesta Krompachy a 70 km od Vysokých Tatier. Päť lyžiarskych vlekov vám zabezpečí kvalitnú, pohodlnú a v prvom rade bezpečnú lyžovačku.

Návštevníci ski areálu majú k dispozícii 4,5 km zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, viacero reštaurácií, ski servis, lyžiarsku školu, snowboardovú školu, požičovňu lyží a snowboardov, detský kútik, ale aj babysitting.
Mlynky, Biele Vody, Gugel
Mlynky - Biele Vody sa nachádza približne 1500 metrov od železničnej stanice Mlynky. Stredisko ponúka návštevníkom 2 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou 1180 osôb za hodinu. Dĺžka upravovanej zjazdovky je 450 metrov. Zjazdovka s technickým zasnežovaním je denne upravovaná. V blízkosti zjazdovky sa nachádza bufet, skiservis a požičovňa lyží.

Približne 200 metrov od železničnej stanice Mlynky môžete vyskúšať lyžiarske stredisko Ski Gugel je najväčším a najvýznamnejším lyžiarskym strediskom v Slovenskom raji. Šesť umelo zasnežovaných zjazdoviek a tri vleky poskytujú komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je 4730 m zjazdoviek pre pokojné lyžovanie. Užijú si tí najmenší na detskom vleku či náročnejší lyžiari.
Ski centrum Mraznica
Pre náročnejších lyžiarov je ideálna zjazdovka v lyžiarskom stredisku Ski centrum Mraznica, ale báť sa tu nemusia ani začiatočníci. Najmenší tu môžu absolvovať svoje prvé lyžiarske krôčiky vďaka lyžiarskej škole a škôlke. Tri lyžiarske vleky, hlavná zjazdovka dlhá 1650 m, samozrejmosťou je požičovňa lyží, snowboardov, úschovňa a servis lyží. Presvedčili sme vás, že môžete brázdiť naším regiónom na lyžiach vo dne v noci? Ponuka siaha od rodinných zjazdoviek s nízkym klesaním cez náročnejšie zjazdovky prinášajúce zábavu každému návštevníkovi.

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus