K13 – Kulturpark v Košiciach

Bol si už niekedy v kasárňach? Máš o nich nejakú predstavu? Ak áno, tie košické ti ich dokonale prevalcujú. Sú to totiž kultúrne kasárne s plnou pohotovosťou kreatívnych umelcov pripravených okamžite zasiahnuť tam, kde vyhráva nekultúra. V čase mieru zostávajú v kasárňach a tvoria, pripravujú pre teba množstvo podujatí, festivalov a prenášajú umenie do života. Vitaj v K13 – Košických kultúrnych centrách.

Ich základy sa položili ešte v roku 2013, kedy sa Košice na jeden rok stali Európskym hlavným mestom kultúry. K13 dnes zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas tohto obdobia vytvorili. Celá kultúrna infraštruktúra preto dodnes pokračuje v projektoch, ktoré sa osvedčili. Okrem iného vytvára a zabezpečuje podmienky na vzdelávanie, kultúru, osvetovú činnosť, záujmovo-umeleckú činnosť, telesnú kultúru, šport a podporu kreatívneho priemyslu.

K13 – Košické kultúrne centrá zastrešuje a ponúka svoju kultúrnu infraštruktúru, teda Kasárne/Kulturpark, Kunsthalle/Halu umenia, Amfiteáter8 výmenníkov SPOTs pre kultúrnych operátorov, tour operátorov, spoločnosti, jedincov, neziskové organizácie či biznis sektor. Patríš do tejto skupiny a chceš byť aktívny? Tu je priestor. Bez veľkých investícii si to môžeš minimálne vyskúšať. Ale ak chceš zostať iba konzumentom, to vôbec nie je problém. Si vítaný na stovkách podujatí a ponuke činností. Mrkni sa vždy na aktuálnu ponuku od filmu, cez divadlo, koncerty, výstavy, workshopy. Kasárne ponúkajú zážitok i relax z moderného umenia. Originálna kaviareň v parku, kde sa cítiš ako doma. A pred kasárňami neuveriteľný a noblesný skatepark.

Kontakt:

Kasárne / Kulturpark

Kukučínova 2

040 01 Košice

https://www.k13.sk/

office@k13.sk

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu