KE.CY a hriešne dobré cyklotrasy

Vyskúšal si už klopenky, vlnky, lavice, odklopené traverzy či flow trail? Aj ty si sa stratil v termínoch, pretože nepatríš medzi vyznávačov flow trailu? A vieš vôbec, čo je „single track“? Tak ak sa chceš baviť s nami na tejto strane, musíme najskôr zamachrovať a trochu si zopakovať niektoré termíny.

Single track je anglický výraz pre typ chodníka horskej cykloturistiky, ktorý má približne šírku bicykla. Správny flow-trailista sa vyhýba dvojstopovým lesným alebo požiarnym cestám, ktoré sú dostatočne široké aj pre štvorkolesové terénne vozidlá. Takýto chodník je zväčša hladký a vinie sa plynulo prírodou. Jej zostavovatelia však do nej často zakomponujú rôzne technické skalnaté úseky, ktoré prechádzajú cez korene stromov a zahŕňajú klopené ostré zákruty, ale aj drevené lávky, kopčeky, dolinky, skoky a podobne. V okolí Košíc sa na Bankovskej strane Čermelskej doliny doteraz takéto cyklochodníky rodili pod menom KE.CY.

Najnovšiu, ešte len na jar 2021, otvorili v okolí Hrešnej a Kavečian, tzv. Hriešny trail v celej dĺžke. Trail Hriešny má niekoľko častí: Mravenisko, Natural, Výšlapka a Flow Trail. Výstavba celého trailu trvala skoro dva roky za pomoci dobrovoľníkov a brigád, v závere podali pomocnú ruku Mestské lesy Košice aj samotné krajské mesto. Ak si trúfaš a máš aj vhodný bicykel, tak neváhaj a osedlaj ho. Dostupnosť je vynikajúca, zážitky ešte krajšie.

Viac informácií TU >>

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu