Kino Úsmev v Košiciach - lokálny street food

Túžiš objaviť gastronómiu ulice a zažiť trochu zahraničnej street kuchyne v Košiciach? Už pár rokov si môžeš vychutnávať obľúbené chute ulice pred kinom Úsmev. Chuťové poháriky dráždia také detaily ako kvalitné suroviny, skvelé kombinácie či domáce hranolky, mimochodom dvakrát smažené na hovädzom tuku. No najdôležitejšia je atmosféra, remeselné pivo a komunita priaznivcov.

Kino Úsmev sa za posledné  roky od  renovácie a znovuzrodenia stalo doslova miláčikom všetkých generácií, ktoré sa sem neustále vracajú, alebo kino postupne objavujú. Na plátne si vychutnáš multižánrovú filmografiu, na vlastnej koži zažiješ širokú komunitnú atmosféru, ochutnáš severské nápoje, škandinávske pivá a kvalitný street food.  Mimochodom, je to jediná street foodová zóna v Košiciach - Street Food Corner, do ktorej patria Robin Street Food a Smile Street Food. Zaujímavosťou je, že rôzne kombinácie chutí sa neustále obmieňajú.

Projekt Kina Úsmev je inšpirovaný koncepciou kín Aerofilms, ktorých neodmysliteľnou súčasťou je vlastná galéria s historickými plagátmi filmov.

Na celom kine zaujmú mnohé veci z interiéru, ale zvonku je to určite celoročné sedenie pod holým nebom a slávna fasáda, nominovaná na najprestížnejšiu architektonickú cenu Cézar. Steny fasády sú odkazom na bezbrehé zatepľovanie, no najmä sú povestné pravidelnou štruktúrou hmoždiniek, ktoré reagujú na slnečné lúče.

Kontakt:

Otváracie hodiny: PO – NE (11:00-21:00)

Kino Úsmev Košice

Kasárenské námestie 1

040 01 Košice

www.kinousmev.sk

info@kinousmev.sk

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu