Remeselné pivovary

Vysmädol si na cestách? Alebo si chceš konečne dopriať jednoduchší cieľ ako výstup do výšky nad tisíc metrov? Vedz však, že až také jednoduché to nebude, aj keď lákavé. Pivný mok s ušľahanou penou je pre konzumenta vskutku krásna predstava, ale vybrať si tú správnu cestu je nadmieru zodpovedné. Tu ti ponúkame malý ťahák, ako na to. Rozhodnutie je totiž na tebe. Na zdravie!

Chuť objavovať má v Košickom svetovom kraji veľkú tradíciu a najrozmanitejšie podoby. Dá sa objavovať príroda, história, vôňa i chute. Ten, kto má rád tie horkasté sa môže vydať za bylinkami alebo do pivovarov. Tie najzaujímavejšie sú zrejme tie remeselné. V Rožňave v roku 1997 založili pivovar Kaltenecker, kde miesto „prefabrikátov“ ponúkli poctivé remeslo. Miesto stereotypu pestrosť a nové chute. Práve remeselné pivovary sa vydali opačnou cestou ako veľké pivovary. Pivo varia  zo 100% sladu a nepoužívajú žiadne stabilizátory. Načo by im aj boli, veď to, čo sa navarí sa aj okamžite vypije. Pivo sa varí v malých dávkach s citom a fantáziou.

Pivo sa varí už viac ako tisíc rokov. Takmer všade, teda aj v Košickom svetovom raji. Dostal si chuť? Zbierajú sa ti slinky? Nielen to, chceš spoznať aj príbeh piva a tajomstvá jeho varenia? Tak stačí si už iba vybrať a rozbehnúť sa do sveta. Ešte raz: Na zdravie!

Kontakt:

PIVOVAR KALTENECKER

Zakarpatská 28, 048 01 Rožňava

k.makovnikova@kaltenecker.sk

www.kaltenecker.sk

PIVOVAR HERRENWALD

Nevädzová 1, Malá Ida 044 20

info@herrenwald.sk

www.herrenwald.sk

Minipivovar BUCHVALD,

Podskala 3240, Spišská Nová Ves 052 01

www.buchwald.sk

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu