Senianske rybníky

Patril si medzi čitateľov dobrodružných románov? Ak áno, zaiste si dokážeš predstaviť trsťou zarastené plochy jazier či rybníkov, kde vtáčí spev má ešte stále hlavné slovo. Ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú únik z mesta a rušného života.

Pre ostatných chceme ponúknuť Vtáčí raj pri obci Senné, a to aj napriek tomu, že ráno sa v posteli nervózne prehadzuješ a zapchávaš si uši pred usilovnými spevavcami.

Zemplín ťa dostane hocičím; vrchmi, slniečkom, vodnými plochami s príjemne teplou vodou či jedinečnou históriou a chutnou gastronómiou. Ale že by si tu práve tu, v tomto prehliadači lovil a čakal práve na šíre lúky, mokrade plné džavotu vzácneho vtáctva, z ktorých sa vymyká ladný let volaviek? To asi nie, ale náhoda, že ti oči pristáli práve na tomto texte ti zabezpečia originálnu atmosféru ako z dokumentárneho filmu. Splašené kačky, majestátne labute, energické potáplice alebo dôstojné a pozorné dravce krúžiace vysoko nad hlavami. Nebeské scény prinášajú pocit odľahčenia a relax. Akurát pri ich dlhodobom pozorovaní na oblohe si treba dávať pozor na krčné stavce, ale aj oči. To, čo môže spadnúť do oka, nemusí byť práve trblietavá kvapka dažďa, ale výsledok aktívne lietajúceho vtáctva, ktoré má svoj raj práve tu, na Senianskych rybníkoch.

Chránené vtáčie územie patrí medzi najvýznamnejšie lokality vzácnych, ohrozených a zraniteľných vodných vtákov na Slovensku. Pre kvalitnejšie vyťaženie výletu je dobré aspoň trochu sa pripraviť a teoreticky sa zorientovať v zoológii, botanike či ornitológii. Človek si potom odnesie silnejšie a trvalejšie dojmy. Všetko však možno obdivovať aj počas prechádzky náučnými chodníkmi či vyhliadok na celé rovinaté územia z pozorovacích veží. Dobré je na výlet pribaliť si ďalekohľad, ale aj drobné občerstvenie a tekutiny, pretože ideš do prírody a fastfood tu nie je na každom kroku. Práve preto sme presvedčení, že neoľutuješ.

Viac informácií TU >>

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu