Šopa Gallery

Unavili ťa už tradičné prehliadky a výstavy v tradičných priestoroch? Nie že by boli zlé, ale jednoducho potrebuješ iný a čerstvý vietor moderného umenia v nezávislých a komornejších priestoroch? Dáme ti dobrý tip na Šopa Gallery v Košiciach.

Založilo ju v roku 2015 občianske združenie BIIIF so zámerom predovšetkým prezentovať  súčasné vizuálne umenie na východe Slovenska. Počas celého roka predstavuje umelcov mladej a strednej generácie stredoeurópskej scény so zameraním na riešenie a reflexiu aktuálnych a spoločenských tém na platforme výtvarného umenia.

Šopa Gallery ťa prekvapí vskutku s otvoreným pohľadom na súčasný umelecký svet plný experimentálnych, interdisciplinárnych alebo site-specific projektov. Originálne riešenie zdieľania svojich priestorov s ateliérmi rezidenčných umelcov v rámci projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence prináša mnohé atraktívne a prekvapivé momenty. Aj preto sa v tejto galérii nudiť nikdy nebudeš. Pocítiš provokáciu i nadšenie, ale ak máš záujem o odborné riešenia a konzultácie, ver, že komorná galéria je v neustálom spojení s kurátormi a teoretikmi umenia z domova i zahraničia. Veríme, že aj ty si galériu obzrieš nielen klasicky, ale aj prostredníctvom komentovaných prehliadok, “artist talk-ov”, či rôznych prednášok a workshopov.

Kontakt:

Otváracie hodiny: PO - PIA (16.00 – 18.00)

Šopa Gallery

Hlavná 40

Košice 040 01

www.sopagallery.sk

info@sopagallery.sk

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu