Tabačka Kulturfabrik + Escape room Únik9

Nechceme ťa zabiť na úvod zložitými termínmi začínajúcimi slovkom „kreativita“. Pravdu povediac, ak ale naozaj hľadáš originálne centrum súčasnej kultúry, mal by si vedieť o otvorenej zóne pre umenie a kreativitu, ktorá sídli v niekdajšej tabakovej továrni, tzv. starej Tabačke. Je totiž originálna a jedinečná. A ak chceš spoznať život v Košiciach, určite by si ho mal zažiť.

Bola to veľká vec, keď pred viac ako desiatimi rokmi opusteným priestorom bývalej tabakovej továrne vdýchli nový život. Najskôr v jednej z budov vytvorili alternatívny kultúrny priestor,  známy ako Fabricafe, ktorý si doteraz zachoval genia loci a originálnu atmosféru. Tabačka je spoločenským centrom a súčasťou modernej kultúrnej infraštruktúry v metropole východu. Programoví pracovníci sa prezentujú veľmi nápaditou a pestrou skladbou programu, ktorý propaguje nezávislú kultúru na celom Slovensku.

Okrem programu ide v Tabačke aj o spoluprácu a dialóg pri lúskaní rôznych spoločensky aktuálnych tém. Azda aj preto na dvore bývalej fabriky pristál ešte pred rokom čudesný príves. Nebol to street food, ani prenosný sklad, ale netradičná úniková hra s názvom Únik9. Netradičná hra na pôvodnom formáte simuluje náročnosť vymanenia sa z generačnej chudoby.

Cieľom únikovej hry je, aby si sa aj ty zamyslel nad témou generačnej chudoby. Vyskúšaš sa zamyslieť a zahrať zároveň? Ak áno, priprav sa, že ťa zavrú do prívesu, kde musíš splniť viacero úloh, aby si sa nakoniec dostal von. Vonku je gamemaster, ktorý hru koordinuje v prípade nejasností. Hra je určená pre dvoch, max. troch hráčov, teda ju možno absolvovať aj v čase pandemických opatrení. Hra má veľmi dobrý ohlas dokonca aj u ľudí, ktorí únikové hry v Košiciach organizujú profesionálne.

Kontakt:

Úniková hra Únik9 je sprístupnená každý deň od 15:30 do 22:00 hod. V prípade požiadavky je možné dohodnúť sa aj na inom čase. Vstup do tejto escape room je voľný.

Termín si zarezervuje tu: https://etp.sk/unik9/

Tabačka Kulturfabrik

Gorského 2

Košice 040 01

www.tabacka.sk

info@tabacka.sk

TURISTIKA
A  ADRENALÍN

Objav miesta, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Čaká ťa kooopa nedotknutej prírody aj dávka adrenalínu.
Viac

NETRADIČNÉ
UMENIE

Spoznávaj umenie a architektúru s hlavou hore a urbex spoty, kde radšej pozeraj aj pod nohy.
Viac

NENÁROČNÉ
VÝLETY

Vyber si výlety, ktoré zvládneš aj s malými alebo pohodlnými objaviteľmi.
Viac

GASTRO
ZÁŽITKY

Uži si spoty ako stvorené pre amatérskych food kritikov aj full-time hladošov.
Viac
Menu