Sánkovanie

Jazda na koni, kočiari a saniach je v zimnom období medzi turistami vyhľadávanou službou. Nie je to žiadna novinka, do saní sa už v minulosti priahali kone. Sadnúť si do sedla sa neodváži každý. Bielou rozprávkou sa ľudia radšej nechajú povoziť na saniach.
Romantika pod Spišským hradom
Zimnú romantiku nájdete pod Spišským hradom, kde sa v osade Hodkovce nachádza Agrofarma Ranč F&A&H priamo pod Dreveníkom, ktorý je zaradený do chránenej krajinnej oblasti. Súčasťou objektu je ranč, na ktorom si užijete čaro okolitej prírody z konského chrbta.

Na prechádzke zimnou krajinkou vás možno bude na saniach sprevádzať hnedák. Slabší jazdci a začiatočníci môžu jazdiť v jazdiarni a tí lepší jazdci v okolitej nádhernej prírode v blízkosti Spišského hradu. Pokojné koníky, bezpečnosť poistená doprovodom, ktorý vám vysvetlí správne držanie v sedle.
Na koči v Slovenskom raji
Nastúpiť na koč ťahaný koňmi a vychutnať si netradičnú prechádzku po prírode môžete i na Ranči pod Ostrou skalou. Jazdy na koni, koči, saniach alebo míle v sedle vrátane neopakovateľnej atmosféry dupotu kopýt v panenskej prírode Slovenského raja.

Chceli by ste ísť na vychádzku do prírody v sedle, no neviete jazdiť? Nemusíte ostať len pri saniach, skúste kurzy jazdenia pod dohľadom skúsených inštruktorov. Pre najmladších jazdcov je jazdenie do kruhu v sprievode inštruktora.
Priamo v lese
Splynutie s prírodou pri jazde koňmi je nádherný. Ak vám učarovala takáto predstava, navštívte vsadený do prekrásneho prostredia Národného parku Slovenský kras - Ranč Šugov v Medzeve.

Konský klus naruší len tichý šum lesa, spev vtákov, pokojná voda v rybníku. Zo sedla budete vnímať čistý a voňavý vzduch, vďačné domáce zvieratká a divokú panenskú prírodu.
Kone, zoo a exotika
Ak ste nikdy na koni nejazdili alebo ste začiatočník, na Dolnom Zemplíne vás to radi naučia. Ranč Nová Zem sa nachádza v obci Blatná Polianka v okrese Sobrance. V areáli sa nachádza mini zoo s rôznymi exotickými aj hospodárskymi zvieratami. Rôzne atrakcie objavia deti aj dospelí.

Ak ste zvedaví aké, naplánujte si cestu do okresu Sobrance v blízkosti ukrajinskej hranici. Sobrance boli v minulosti navštevovaným miestom oddychu kvôli kúpeľom, ich sláva siaha až do čias Rakúsko-Uhorska, teraz ich môžete presláviť tým, že sa podelíte s vašimi priateľmi so zážitkami s koníkmi.
Hippocentrum pri Šírave
Jazda na koči s výhľadom na pohorie Vihorlat ponúka jazdiareň Hipocentrum v obci Vinné pri Zemplínskej šírave pri rekreačnom stredisku Hôrka. Ak si chcete zajazdiť samostatne, k dispozícii sú dve jazdiarne, v ponuke je aj výučba jazdy s inštruktorom alebo jazda na vedenom koni.

Zaujímavým spestrením je vychádzka na konskom chrbte v okolí zemplínskeho mora.
Pod Silickou planinou
Objavte na koni ďalší z regiónov Košického kraja – Gemer. Čarovné prostredie pod Silickou planinou na území Slovenského krasu si užijete nielen na vlastných nohách, previesť vás krásou Gemera môžu i majestátne. Len pár kilometrov od Rožňavy je totiž Ranč Jovice.

Príjemný určite nie je len výhľad na okolie, pobyt na čerstvom vzduchu, ale i dôverný kontakt človeka a zvieraťa. Spoznajte s nami, čím všetkým vás môžu kone obohatiť v malebnom Košickom kraji. Za najkrajšími scénami akoby z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku nemusíte cestovať predsa ďaleko.

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus