Sauny / Wellness

Potrebujete nabrať v zime energiu? Termálny park, čarovné kade, sauny a vírivky pod modrou oblohou. Takúto idylku si môžete užiť dosýta na rôznych miestach v Košickom kraji. Oddýchnite si v privátnej zóne alebo sa vybláznite vo vlnovom bazéne.
Thermal Šírava spa rezort
Patríte medzi tých, ktorí majú radšej leto a more? Možno vás láka predstava na vodnú hladinu, teplú vodu a dokonalý relax. Presne toto máme v našom kraji – zemplínske more. Keď nepatríte medzi otužilcov, Zemplínsku šíravu s jej krásnym okolím môžete obdivovať priamo z bazénov Thermal Šírava spa rezort.

Skúste sa ponoriť do vodného a saunového sveta, kde pocítite dotyk neodolateľných masáží a procedúr pre zlepšenie vášho zdravia. Načerpáte nové sily v aromatickom parnom kúpeli, zharmonizujete svoje telo i dušu v oáze oddychu, v ktorej čas stráca svoj význam. Moderný termálny park je postavený na brehu druhej najväčšej vodnej priehrady na Slovensku, kde si počas zimy vychutnáte ticho a nerušený relax. Poriadne sa tu vyšantia všetky vekové kategórie.

Starší obľubujú masážne bazény, deti tobogany, lákadlom je divoká rieka a predstavte si, že aj vlnový bazén, v ktorom sa budete cítiť ako na rozbúrenom mori. Masážne miestnosti vám darujú zážitkové a okrášľujúce procedúry - masky, zábaly, peelingy a vaňové kúpele podľa vlastného výberu. Dokonalý relax doplní panenský výhľad na Vihorlatské pohorie.
Záhradný wellness
Intímnejšiu atmosféru vo vírivke v okolí s majestátnymi stromami Slovenského raja vám poskytne Penzión pod Guglom. Čerstvý vzduch, ticho, pokoj, očarujúca príroda, jaskyne a priehrada v blízkosti. Po aktívne strávenom čase v klenotoch národného parku je možné využiť netradičné záhradné privátne wellness.

Vychutnať si drink vo dvojici alebo v kruhu najbližšej rodiny vo vírivke priamo pod hviezdnou oblohou, okúsiť pobyt v originálnej fínskej sudovej saune a ochladiť sa v kadi s trojstupňovou vodou môže každý. Relaxovať budete v kúpacej kadi s bylinkami a vonnými olejmi. Cítite tú vôňu?
Klimatické kúpele
V lone malebnej prírody plnej voňavých jedlí a smrekov ešte zostaneme a nasmerujeme si to do Kúpeľov Štós. Ak si chcete len tak poleňošiť s partnerom alebo aj s celou rodinou, práve tu nájdete všetko na jednom mieste. Ležia vo Volovských vrchoch Slovenského rudohoria, sú široko-ďaleko tým najideálnejším miestom na oddych.

Zapáči sa vám komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií vrátane bylinkovej, eukalyptovej a fínskej sauny, vitálneho dažďa, vodnej cesty, dromasážneho bazéna či tepidária. Oddychovať môžete aj v lesoparku s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov, umelým potôčikom a okúzľujúcimi kaskádami s fontánou.
Pre milovníkov saunovania
Na prechádzky do Slovenského raja je vhodný wellness v Hoteli Plejsy v Krompachoch. Vnútorný komplex tvorí bazén s teplotou vody 28 - 29°C, whirlpool, fínska, parná, bylinková a infra sauna, tepidárium zameraný na regeneráciu a načerpanie nových síl. Oddýchnete si s kombináciou masáží, zábalov, perličkového kúpeľa a výhľadu na okolitú prírodnú scenériu.
V objatí vinohradov
Nadšendov vína ulahodí Wellness penzión Tokaj. Máte radi pohodlie hotelov a penziónov s wellness službami, špecialitami z hotelovej kuchyne a pripojením na wifi, aby vám skutočne nič nechýbalo? A k tomu krásne okolie vinohradníckej oblasti.

Špičkovo zariadené wellness centrum uspokojí každého, kto túži po dokonalom oddychu. Vďaka fínskej saune, zažijete chvíle plné pokoja a relaxu, ktoré vás uvoľnia a zbavia stresu. Vychutnáte si perličkový kúpeľ vo vírivej hydromasážnej vani so špeciálnou technológiou podtlakového sania a farebnou terapiou, po obvode vodnej hladiny i pod vodou. Príjemný zážitok umocní kvalitný univerzálny audio systém.
Masáž sopečnými kameňmi
Či už vás lákajú nádherné turistické chodníky, tajuplné chodby alebo kultúrno-historické dedičstvo, PORAČ Park relax & sport centrum je ideálnou základňou, z ktorej sa môžete vydať na výlety. Ak máte chuť urobiť niečo pre svoje zdravie a imunitný systém, využite suchú alebo parnú saunu.

Ozajstní fajnšmekri majú k dispozícii čokoládovú masáž alebo masáž sopečnými kameňmi, ktorú si radi užívali už starí Číňania. Rekreačné stredisko v tesnej blízkosti Slovenského raja vám dopraje odpočinok v relaxačnom bazéne alebo vo vírivke.

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus