Turistika

Príroda je v zime najlepšou dizajnérkou a poskytuje úplne nový druh zážitku aj tým z nás, ktorí túre nedokážu povedať NIE ani v snehu. Vyberte sa na dobrú zimnú turistiku v Košickom kraji, pripravte si výstroj, pevnú turistickú obuv alebo protišmykové návleky.
Nordic walking v raji
Vezmite rodinku do Slovenského raja, kde majú špeciálne trasy pre trendový typ chôdze s paličkami – nordic walking. Severská chôdza je zdravým pohybom pre vašich starých rodičov, deti, partnerov, pretože ide o naozaj bezpečnú, jednoduchú a efektívnu aktivitu, ktorá v spojení s krásnou zimnou rozprávkovou prírodou zabezpečí okrem úsmevu na tvári aj zdokonalenie fyzickej kondície.

V okolí obce Stratená nájdete okruhy, ktoré zvládnu začiatočníci, výzvou sú tiež pre skúsených turistov. Dĺžka trás sa pohybuje asi od 4 do 12,6 km, všetky začínajú a končia v Stratenej. Počas príjemného času s rodinou uvidíte Stratenský kaňon, Stratenskú pílu a po turistických trasách cez Malé a Veľké Zajfy sa dostanete do obce Dedinky i na Geravy.
https://vraji.sk/nordic-walking/

Ak si na nordic walking netrúfate sami, zverte sa radšej do rúk profesionálnej inštruktorke zo Športového klubu ŠK Dobšiná. Bez ohľadu na váš vek, postavu či kondíciu vám pomôže zvládnuť zimnú turistiku, aby ste z nej mali radosť.
https://skdobsina.sk/nw/
Ľadový vodopád
Nevystraší vás ani dlhá túra? Tak si to zamierte do Volovských vrchov do sedla Volovec. Návštevu zimného Gemera môžete spojiť s prehliadkou celoročne otvoreného kaštieľa Betliar a jeho prekrásneho anglického parku, kde objavíte umelo vytvorený Rímsky (ľadopád) vodopád.

Pre mnohých je jednou z najkrajších zimných túr návšteva Silickej planiny – najväčšej v Slovenskom krase. Vedie tadiaľ množstvo turistických trás. Niektoré vašej rodine ukážu obraz nádherných hustých lesov, iné hrebene s neskutočným výhľadom alebo pohľad do útrob Silickej ľadnice.
Na Kojšovú Hoľu
Okolie metropoly nášho kraja, Košíc, má tiež viacero lokalít, ktoré môžu byť cieľom vašej zimnej turistiky. Počas voľných dní si naplánujte cestu z lyžiarskeho strediska Jahodná na horskú chatu Lajoška a pokračujte až na Kojšovú Hoľu.

Ak máte radi výhľady, určite vás poteší zimný výstup na Sivec alebo Folkmársku skalu. Preferujete prechádzky? Nevynechajte návštevu jedľových lesov v okolí klimatických kúpeľov Štós. Odtiaľto je možné pokračovať až do malebnej baníckej obce Smolník.
Morské oko pod Vihorlatom
Aj na Dolnom Zemplíne nájdete miesta, ktoré sú stvorené na zimnú turistiku. Atraktívnym a častým cieľom milovníkov prírody je Národná prírodná rezervácia Morské oko. Patrí k príjemným výletom pre jednotlivcov aj pre rodiny s deťmi. Vedeli ste, že Morské oko je najväčším jazerom Vihorlatských vrchov a zároveň i najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku?

Lesná cestička vedie cez Vihorlatský prales, ktorý ukrýva mnoho pozoruhodných prírodných úkazov. Jazero je vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu a patrí do Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Svoje čaro má nielen v zimnom období, ale navštíviť ho môžete počas celého roka.

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus