Ubytovanie

Poď objavovať Ďalej

Med Malina

VIAC

Villa Regia

VIAC

Republika Východu

VIAC

Vega Heaven

VIAC

Bistro Tabačka

VIAC

Pivovar Kaltenecker

VIAC

Pokhoi

VIAC

Pivovar Hostinec

VIAC

Kaštieľ Biela dáma a Čierny rytier

Romantická noc v historickom Kaštieli Biela dáma a Čierny rytier

V zrekonštruovanom kaštieli v Kluknave, kde bolo v stredoveku sídlo spišskej vetvy rodu Csákyovcov, sa vyspíte doružova ako pravý rytier alebo dáma. Nájdete tu výnimočné prostredie, ktoré dýcha romantikou, rozprávkami, rytiermi a kráskami.

Romantické izby
Celý kaštieľ a každá izba je výnimočná. Vďaka masívnym kamenným múrom nemáte elektrosmog, preto na izbe nie je televízor a vaša imunita sa regeneruje. Takéto izby len tak hocikde nenájdete - útulné, priestranné, romantické a zároveň moderné. Pochutnáte si tu tiež na regionálnych domácich bio jedlách. Pod kaštieľom v záhrade pri jazierku nájdete pekné miesto na piknik, barbeque, bedminton i petang.
Večer na nádvorí môžete tancovať pod hviezdami, oddychovať v saune alebo si posedieť na nádvorí pri pohári vína.

Wellness aj vírivka
Ľahko sa prenesiete do čarovných príbehov z detstva a možno začnete snívať o smelých rytieroch a krásnych dámach. Raňajky si dáte priniesť do postele a potom vyrazíte na prechádzku, výlet, či poľovačku. Ak si chcete len poriadne oddýchnuť, kaštieľ má wellness so saunou, vírivkou a odpočívareň. Vychutnať si môžete aj masáž, kozmetické ošetrenie, zábal voňavým olejom.

Za liečivou studničkou
Po noci v kaštieli vás čaká kopa zážitkov, na ktoré nestačí ani jeden deň. Prechádzky či cyklistika vás dovedú k runovému nápisu, k rybníku so pstruhmi alebo pútnickému kostolu a liečivej studničke. Možno vás zláka Folkmárska skala, Žehra, Skalné mesto Dreveník, náučný chodník História a osobnosti Kluknavy. V blízkosti je aj agrofarma Ranč FAH, jaskyňa Zlá diera, jaskyňa Šarkanova dieram, Banícke múzeum v Gelnici či Turzovské jazero.

Výlety v okolí kaštieľa
Z Kluknavy je na skok k historickým pamiatkam východného Slovenska. Môžete navštíviť Spišský hrad, Spišskú kapitulu, Markušovce, Hodkovce, Bijacovce, Gelnicu, Smolník, Jasov, Betliar, Krásnu Hôrku a staré bane na zlato.

Kaštieľ ponúka výlety po historických pamiatkach v okolí so sprievodcom, aby bol váš zážitok bohatší a jedinečný. Neďaleký Slovenský raj (42km) zase najkrajšie turistické trasy so scenériou riek, potokov a vodopádov, divej prírody a skalných útesov. Stredovekú atmosféru
a množstvo historických pamiatok nájdete v Levoči (37km). Pozrite si nižšie aj iné romantické a dobrodružné výlety.


Ďalšie turistické vychádzky do blízkeho okolia

Štefanská huta
Drevený most
Tri Duby
kostol sv. Anny
kostol sv. Magdalény
zvyšky Richnavského hradu

Mapa

Hotel Mousson

Letný rodinný pobyt

VIAC

Penzión Šafrán

Stratení v raji

VIAC

Hotel Kras

V srdci Slovenského krasu

VIAC

?>

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus