Zábavné centrá

Zabavte sa v zime s celými rodinami v teple a vo vnútri. Nemusíte drkotať zubami a neodradí vás ani mráz. Tobogany, trampolíny, mega slimáky, parné automobily, levitujúci vláčik - pre rodiny, ktoré sa chcú len zabaviť a odniesť si kopu zážitkov, ale aj malých vedcov túžiacich po vedomostiach. V Košickom kraji si vyberiete!
Jumparéna
Zohriať sa môžete aj na obrovských trampolínach vo veľkej Jumparéne v metropole východu a vyskákať sa pokiaľ vám energia bude stačiť. Výber trampolíny nebude jednoduchý. Rozhodnúť sa musíte až medzi 27 trampolínami. Alebo sa dajte na smečovanie, vybíjanú, penovú jamu a kto sa nebojí, môže skočiť z veže do airbagu.

Poriadny adrenalín, objavovanie svojich schopností a limitov. Ak budete mať chuť, vyskúšajte si základné akrobatické prvky alebo rovno saltá. Zaskáčte si a zabávajte sa!
Steelpark
Chcete sa radšej hravou formou niečo naučiť? V Košiciach v Steelparku môžu deti spoznávať vedecké postuláty tou najatraktívnejšou formou - vlastnými zmyslami. A ak vravíme zmyslami, tak všetkými. Kreatívne centrum vedy je totiž založené na interaktivite a nápis Nedotýkať sa, ktorý poznáme z mnohých vedeckých i muzeálnych inštitúcií, tu v žiadnom prípade neplatí. Pretože v Steelparku je vítané, ba až povinné Dotýkať sa!

Kreatívna fabrika je určená pre deti od 7 rokov. Môžu sa v nej stretnúť najmä s príbehom ocele, najzaujímavejšími fyzikálnymi zákonmi v praxi a lektormi. Supravodivý levitujúci vláčik alebo explózia cukrovinky vo vákuu - to sú len dva z mnohých lákavých pokusov, ku ktorým môžu privoňať malí návštevníci. Na každom poschodí zaujímavá expozícia, hranie sa s vyše 50 exponátmi z oblasti optiky, biometrie, geológie, fyziky, chémie, strojárstva a ďalších. Park vedy a zábavy prinesie malým i veľkým zážitok z spoznávania.
LaborARTorium
Chceli by ste sedieť na včele alebo navštíviť slimákov domček? Vieme, kde vás zmenšia ku škrečkom do akvária, k mravcovi, chameleónovi, lienke, včele a slimákovi. Tento unikátny zážitok si zapamätáte vďaka fotografii a videu, ktoré pre vás vytvoria na tomto zaujímavom mieste. Nie, krajina zázrakov sa nenachádza len v našich najtajnejších snoch, odteraz ju nájdete v Spišskej Novej Vsi.

Neuveriteľný zážitok, o ktorom sa vám možno len snilo, ponúka LaborARTorium, experimentálna galéria. V jej originálnych priestoroch sa budete cítiť ako svete fantázie. Trochu rozprávky so štipkou adrenalínu, ale najmä radosti a smiechu, vás prevedie svetom, kde je všetko iné.
Alex park
Možno máte v zime chuť na tobogany, ale neradi by ste prechladli vo vode. A čo tak jazda bez leta a bez vody? Jeden z najväčších interiérových zábavných parkov na Slovensku ponúka na ploche 1200 m² množstvo atrakcií v Spišskej. Alex park.

Malých dobrodruhov ohúri delová aréna, spider veža a poriadne sa vybláznia v párty roome. Šmykľavky im budú rodičia závidieť. Nemusí byť ani leto a užiť si ich môžete nasucho. Nie je to iba herňa pre deti, ale aj gurmánsky zážitok pre celé rodiny.
Sentinel
Ak ste sa už dosť vyskákali, boli ste na tobogan, nestačil vám ani Steelpark a vedomostí máte stále málo, odporúčame cestovať na Gemer. Zážitkové centrum Sentinel bolo vytvorené rekonštrukciou objektov Baníckeho múzea v Rožňave.

Ukrýva viacero unikátov, no jeden z nich priťahuje viac pozornosti. Je ním tretí najstarší parný valec na svete.

Maj vždy poruke tipy na výlety, aké svet nevidel

Stiahni si mobilnú verziu našej turistickej 
aplikácie Košice Región Turizmus